Logo Miasta i Gminy Torzym

OSP Boczów i OSP Gądków Wielki w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej jednostki z naszej gminy - OSP Boczów i OSP Gądków Wielki - zostały włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To wspaniałe wyróżnienie dla obu jednostek, ale także dodatkowa, ogromna odpowiedzialność.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) to ogólnopolska sieć jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz innych służb ratowniczych, które wspólnie dbają o bezpieczeństwo obywateli i reagują w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia i mienia.

Aby znaleźć się wśród jednostek włączonych do KSRG trzeba spełnić bardzo wysokie wymagania dotyczące liczby strażaków mogących brać w akcji, a przede wszystkim ich wyszkolenia i umiejętności, sprzętu, w jaki wyposażona jest dana jednostka - zarówno sprzętu specjalistycznego, jak i środków łączności. 

Włączenie OSP Boczów i OSP Gądków Wielki do KSRG to ogromna nobilitacja dla naszych jednostek, a zarazem dowód na to, że jednostki OSP w gminie Torzym są coraz lepiej wyszkolone i doposażone. A przede wszystkim także oznacza zwiększenie poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców dzięki możliwości szybszej reakcji na ewentualne zdarzenia zagrażające zdrowiu lub mieniu. 

Obu jednostkom gratulujemy.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności