Logo Miasta i Gminy Torzym

Ścieżka nad jeziorem Ilno - startujemy z realizacją

Już niebawem mieszkańcy gminy Torzym i wszyscy goście w naszej gminie będą mogli korzystać z przepięknie położonej ścieżki spacerowej nad jeziorem Ilno w Torzymiu. Możliwość szybkiej realizacji otworzyła umowa podpisana we wtorek (19 maja 2026 r.) z wykonawcą tej właśnie inwestycji.

Wybudowanie ścieżki wraz z infrastrukturą towarzyszącą pozwoli spacerować nad brzegiem jeziora w komfortowych warunkach i mamy nadzieję, że będzie stanowić popularne miejsce rekreacji. To także element strategii rozwoju turystyki w naszej gminie – terenów i bazy, które będą atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców, ale także dla naszych gości, którzy szukają atrakcyjnych miejsc do spędzania wolnego czasu.

Taki miejscem jest niewątpliwie jezioro Ilno, wokół którego w najbliższych latach koncentrować się będzie wiele ważnych inicjatyw związanych ze sportem i rekreacją.

Inwestycja pn. „Budowa ścieżki kanalizującej ruch turystyczny nad jeziorem Ilno w Torzymiu" realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj" i obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień oraz pozwoleń, a następnie wykonanie robót budowlanych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027.

Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz dalszego rozwoju terenów rekreacyjnych nad jeziorem Ilno.

 

Podpisanie w Urzędzie Gminy umowy z wykonawcą ścieżki nad jeziorem Ilno

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności