Powiatowe obchody Dnia Strażaka
W piątek 22 maja 2026 r. Burmistrz Miasta i Gminy Torzym, Ewelina Niwald-Brzuśnian uczestniczyła w powiatowych obchodach Dnia Strażaka. Uroczystości te - podobnie jak wcześniej uroczystości gminne i wojewódzkie - były okazją do wspólnego świętowania, podziękowania strażakom za codzienną służbę oraz wyróżnienia druhów za ich zaangażowanie, poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom.
W gronie wyróżnionych przy tej okazji odznaczeniami znaleźli się także strażacy z gminy Torzym:
- Maciej Radziszewski „Krzyż Rycerski” Za Męstwo, Ratowanie Życia i Ochronę Mienia,
- Mariusz Czapliński – Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa,
- Zdzisław Bednarczyk – Złoty Znak Związku OSP RP,
- Marek Niedziela – Złoty Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa,
- Jarosław Borkowski-Beszta – Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa,
- Patryk Sałęga – Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa,
- Paweł Gralikowski – Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa,
- Mariusz Siewierski – Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa,
- Maciej Wolak – Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa,
- dh Patryk Tomaszewski – Odznaka Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”, wręczona podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Sulęcinie przez Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.




